O nás

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čím poletíme?

BRISTELL Classic OK – ZUR11

BRISTELL je česká výrobní firma ultralehkých letadel. Tyto letadla jsou známá po celém světě a jejich reputace je více než prestižní.

Ultralehký BRISTELL a jeho úprava LSA v konfiguraci pevného podvozku se třemi koly je skvělou volbou pro výcvik v leteckých školách, vlečení kluzáků i pro rekreační létání.

Díky kombinovanému pohodlí dobrého ergonomického designu a největšímu kokpitu ve své kategorii, je toto letadlo ideální volbou pro delší lety.

Parametry:

Počet míst (pilot + posádka)1 + 1
Rozpětí křídel9,13 m
Plocha křídla11,75 m2
Zatížení křídla51,06 kg/m2
Délka letadla6,45 m
Výška letadla2,28 m
Šířka kokpitu1,3 m

Letiště

„Letiště Aeroklubu Jeseník, ležící 15 km severovýchodně od města Jeseník a 2 km severozápadně od obce Mikulovice, začalo vznikat na počátku sedmdesátých let minulého století. Avšak nejstarší záznamy o létání v jesenickém regionu pocházejí ze 2. poloviny 40. let. Již při létání na starém letišti, jež se nacházelo na okraji města, vlastně přímo na úpatí Hrubého Jeseníku, a v padesátých letech bylo pak zrušeno, objevili místní plachtaři úžasné možnosti, které jim nabízela dlouhá vlna za hřebenem Jeseníků. Lokalita pro současné letiště byla vybrána právě s ohledem na možnost využití tohoto proudění, a tak směr dráhy 05 – 23 je přesně totožný se směrem JZ větru, který je pro fungující vlnu za Jeseníky typický. Díky  jedinečným podmínkám je v Jeseníkách možné plachtit prakticky během celého roku.“

Více zde: http://www.aeroklubjesenik.cz/o-nas/


Kdo s Vámi poletí?

Licencovaný pilot s kvalifikací pro lety na letadle Bristell. Vystudoval Univerzitu obrany Brno – obor letectví. Odsloužil mnoho let pro AČR na letišti vrtulníkové základny Přerov. Je rovněž držitelem statusu Válečný veterán, dále sloužící v Aktivní záloze AČR. Zkušenosti s obchodní dopravou nabral v USA a veškeré licence validoval i pro Evropu. Člen aeroklubu Jeseník a aktivní vlekař kluzáků ve vlně.


Partneři

%d blogerům se to líbí: